Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање  детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Поштовани родитељи будућих првака

Обавештавамо Вас да ће упис ученика у 1. разред почети 1. априла (трајаће до 31. августа 2020. године) и да ће се због новонастале ситуације са Корона вирусом упис обављати mail-ом, или телефонским позивом.

Телефони:

Секретар школе: 018/610-400

Педагог школе: 065/8413390

Психолог школе: 062/572092

Подаци потребни за упис:

*Име и презиме детета

*Матични број детета

*Име једног родитеља

*Адреса становања

*Ваш контакт телефон

Колектив ОШ „Аца Синадиновић“ Вам жели, пре свега добро здравље, срдачну добродошлицу и пуно успеха у школовању ваше деце.

Колектив ОШ „Аца Синадиновић“