Херој нашег места

3 33 origПредставићемо вам једног од најбољих спортиста општине Алексинац, Бојана Јовановића, репрезентативца у стоном тенису у категорији сениора у класи 10.

Са колико година сте почели да играте стони тенис?
Са  15 година сам почео да играм, а први турнир сам играо са 16 година и освојио 3. место.

Играте за репрезентацију Србије. У којој категорији учествујете?
За репрезентацију Србије играм од 2014. године. Учествујем у категорији сениора у класи 10.

На којим такмичењима сте учествовали и које сте све награде освојили?
Учествовао сам како на разним турнирима у Србији, тако и на међународним турнирима за репрезентацију. На Румунија опен у Румунији  сам освојио 3. место појединачно , у Италији на турниру Лињано опен сам испао у четвртфиналу у појединачном и екипном делу такмичења, у Црној Гори на Подгорица опен освојио сам 1. место у појединачном и 1. место у екипном делу такмичења, а  у Бугарској на Варна опен сам освојио 1. место у појединачном и 1. место у екипном делу такмичења. У Србији сам освојио преко 50 медаља.

Који меч  је оставио посебан утисак на вас и која награда вам је била најдража?
Посебан утисак на мене оставило је финале у Црној Гори. Тада сам губио 2:0 у сетовима и преокренуо резултат на 3:2  и победио у финалу. Најдража медаља ми је са мог првог међународног  турнира у Румунији, где сам освојио 3. место.

Када сте почињали да се бавите овим спортом, да ли сте имали узора и ко је то био?
Почео сам у средњој школи у интернату у Алексинцу. Имали смо веома доброг тренера који је радио као васпитач у интернату, а уједно је био и мој први тренер. Узор ми је био немачки стонотенисер Тимо Бол, тада први играч света.

Који вам је омиљени „ударац“ у стоном тенису?
Мој омиљени ударац је бекхенд.

Колико је стони тенис скуп спорт?
Стони тенис је скуп спорт, поготово ако сами финансирате опрему. Рекет је посебно скуп.

Да ли сте задовољни условима у којима тренирате и шта вам је потребно да ваш успех на такмичењима буде још бољи?
Задовољан сам у условима у којима тренирам.

Имате ли неку неостварену жељу када је у питању  успех на такмичењима?
Имам жељу да једног дана постанем најбољи играч света и да освојим златну медаљу на Параолимпијским  играма.

Били сте ученик Основне школе „Аца Синадиновић“ из Лоћике. Какве вас успомене вежу за нашу школу? Који вам је био омиљени предмет и какав сте успех имали у школи?

За школу ме везују лепе успомене. Поред физичког васпитања, омиљени предмет ми је била ликовна култура. Био сам врлодобар ученик.

Осим што се бавите спортом, наклоњени сте и уметности. Где проналазите инспирацију и како успевате да ускладите тренинге и такмичења са овим хобијем?

Да, наклоњен сам уметности. Инспирацију налазим у природи, када год имам слободног времена, ја цртам.

Николија Недељковић, ВИИИ3,
Основна школа „Аца Синадиновић“ Лоћика, одељење у Грејачу,