Upis2020: Uputstvo 105/2020-06-08 - Zdravstvena komisija

Upis2020: Uputstvo 105/2020-06-08 - Zdravstvena komisija

Poštovana/i,

Zdravstvena komisija pri ŠU Niš (za Nišavski, Toplički i Pirotski okrug) prima dokumentaciju za učenike sa zdravstvenim problemima, koji         upisuju privi razred srednje škole, što je moguće pre, a najkasnije do 12.06.2020. godine (rok je produžen maksimalno još 7 dana).               Dokumentaciju predati na pisarnici ŠU Niš (ul.Strahinjića bana BB, III sprat).

Dokumentacija treba da sadrži:

1. Molbu roditelja sa obrazloženjem,ime, prezime i ovogodišnju upisnu šifru učenika, naziv osnovne škole, eventualne želje za upis i broj poena iz osnovne škole;
  2. Mišljenje - Izveštaj školskog psihologa.Izveštaj treba da sadrži itelektualni, emocionalni i socijalni status učenika;
  3. Lekarsko uverenje u kome je navedeno ograničenje za upis;
  4. Medicinsku dokumentaciju o kretanju bolesti (otpusne liste, izveštaji i mišljenje lekara i psihologa i dr.);
  5. Pismena drugih institucija koja su relevantna za konkretni zdravstveni problem i dr.;
  6. Popunjen obrazac o prijemu dokumentacije koji se dobija u osnovnoj školi;

Mole se osnovne škole da blagovremeno i potpuno obaveštavaju roditelje o svemu, jer u slučaju podnošenja nepotpune dokumentacije Zdravstvena komisija ne može dati adekvatno mišljenje.

U narednom periodu očekujemo dalja uputstva za rad Zdravstvene komisije.

Važna napomena:

• Učenici, odnosno roditelji učenika, koji su već predali zahteve / molbe na Pisarnici ŠU Niš do 05.juna ne treba ponovo da dostavljaju molbe / zahteve i prateću dokumentaciju.

Unapred hvala,

članovi okružnih komisija za organizaciju i spovođenje završnog ispita i upis učenika u srednje škole za Nišavski, Toplički i Pirotski upravni okrug